🎉 Ден на Шегата - Светот на Фантазијата 🎭

Денес учениците од прво до петто одделение од ПОУ Мршевци го претворија своето училиште во вистинско кралство на магијата! Со своите маски и неодоливи насмевки, тие го исполнија училиштето со чиста енергија на детскиот дух.
Од книжевните јунаци до суперхероите на филмот, нашите ученици ги отсликаа своите омилени ликови и најскриени желби за иднина. Овој ден беше повеќе од само обичен ден во училиште - ова беше ден кога реалноста и фантазијата се споија во едно, кога нашите ученици имаа можност да се претворат во оние кои сакаат да бидат во иднина.
Се гордееме со нивната креативност и снаодливост, и не можеме да дочекаме да ги видиме како растат и се развиваат во вистински херои на својот животен пат! 🚀🌟