Подигнување на свеста за заштита на животната средина

Твориме и влијаеме локално

Дрвенко

Дрвенко од рециклирачки материјали

Континуирана соработка со ФЛФ „Блаже Конески“ Скопје

Континуирана соработка со ФЛФ „Блаже Конески“ Скопје. Студентите од Катедрата англиски јазик и книжевност, наставна насока посетуваат часови по англиски јазик во ПОУ Мршевци.

Интеркултурни содржини во наставата по англиски јазик - Halloween

Halloween како интеркултурна содржина на часовите по англиски јазик

Зимница

Зимница направија тие, погледнете и вие!

Прочитај повеќе

"Јас и светот околу мене"

Под мотото "Јас и светот околу мене" учениците од 9-1 одд. со свои активности се вклучија во одбележување на Детска недела 2023

Соработка за меѓуетничка интеграција

Нашето училиште денес оствари соработка со ООУ,, Кочо Рацин" с.Петровец, подрачно училиште во с. Огњанци, во спроведувањето на активностите насочени кон меѓуетничката интеграција во образованието во рамките на проектот на УСАИД

За Крале Марко

Во рамките на наставните содржини, yчениците од 7- 1 и 7-2 изработија хамери за Крале Марко и преку истиот се стекнаа со знаења за големиот и славен јунак опеан во епските народни песни.

8-ми Септември- Ден на независноста на Република Македонија

По повод 8-ми Септември- Ден на независноста на Република Македонија, дечињата при ЈОУДГ ,,Гоце Делчев" го посетија нашето училиште и ни го честитаа празникот.